TOA Electronics IP-A1SC15 IP Paging Horn Speaker
TOA Electronics | SKU: TOA-IPA1SC15
Free Shipping
Last 1
Pick up available In-Store
Estimated Shipping Widget will be displayed here!
Condition: New
Description
TOA Electronics
Free Shipping
Key Features
Technical Specifications
Power Source
PoE+ (IEEE802.3at Class 4), PoE (IEEE802.3af Class 3)
Power Consumption
22 W (at PoE+ powered, rated output)
13 W (at PoE powered, rated output)
5 W (IEC62368-1)
Amplifier Rated Output
15 W (at PoE+ powered), 8 W (at PoE powered)
Sensitivity
112 dB (1 W, 1 m) (500 Hz - 2.5 kHz, peak level)
Maximum Sound Pressure Level
124 dB (at PoE+ powered, 15 W, 1 m) (500 Hz - 2.5 kHz, peak level)
121 dB (at PoE powered, 8 W, 1 m) (500 Hz - 2.5 kHz, peak level)
Frequency Response
280 Hz - 12.5 kHz